Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri

arkadaşlık siteleri

Son zamanlarda birbiri ardına açılan pek çok arkadaşlık ve sohbet sitesi dikkatimizi çekmekte. Fakat dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyüyen online dating sektörü beraberinde güven ve dürüstlük soru işaretlerini getirmekte. Bu yüzden bir arkadaşlık sitesi üyeliği gerçekleştirirken, ticari altyapısı olup olmadığına dikkat etmek önemli. Bu işi ciddi yapanların yanısıra pekçok dolandırıcılık maksatlı evlilik muhabbet sitelerine de rastlıyoruz. Örneğin her tarafta yanıp sönen reklamlar sağdan soldan fırlayan sahte bayan profilleri ile, kullanıcının iyi niyeti istismar edilmekte ve kontör ticareti yapılmaktadır. Bunu üzülerek takip ediyoruz. Halbuki temiz duygularla bu tip sitelere üye olanlar hem maddi hemde manevi olarak zarar görüyorlar.

Ülkemizdeki sohbet arkadaşlık sitelerine baktığımızda, genelde çoğunun ücretli olduğunu, ücretsiz olanlarında kontör ticareti ve her tarafında yanın sönen reklamlardan başka bir işe yaramadığını görüyoruz. Son günlerde revaçta olan hatta Türkiye Otokros Ralli şampiyonasında araçlarda sponsor olarak izlediğimiz cumartesi.com yönetici direktörü Sarp bey ile kısa bir söyleşi yaptık. Kendisi iddialı konuşarak; Türkiyedeki tamamen ücretsiz ve tüm özelliklerin bedava olduğu tek gerçek arkadaşlık sitesi cumartesi.com dur diğerleri ise sahte profiller ve etik olmayan reklam politikaları ile kısa vadeli amaçlar üzerine kurulmuş sitelerdir. Bunlara rağbet edenler maddi ve manevi açıdan zarar görebilirler. Sektörün öncülerinden Siberlaem ve izmir.net gibi sitelerin ise doygunluk noktasına ulaştıklarını ve yaratma yenilik sıkıntısı çektiklerine değinen Sarp ,yakaladığımız iyi çıkışın sebebi tamamen işlevsel yenilikçi ve amaca yönelik olmamız sade tasarım ve anlamsız reklamlarla kullanıcılarımızı yormamamızdır diyen Sarp. Cumartesi.com da kameralı sohbet dahil tüm özelliklerin tamamen bedava ve ücretsiz olduğunu sözlerine ekledi.

Günümze internet bilişim teknolojilerinin hızlı gelişmesi ve talebin giderek büyümesi denetimin artması ihtiyacınıda beraberinde getirmiştir. Güvenli ve dürüst sohbet için kişisel bilgilerimizi tanımadığımız kişiler ile paylaşmamaya gayret edelim. Görüşmek üzere.

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s